top of page
קונסטלציה משפחתית מטרושקה

קורס קונסטלציה משפחתית

ריפוי מהשורש

סדרה של תהליכים חווייתיים, עמוקים ומרגשים, שבהם נעבוד יחד על נושאים שונים בחיינו,
תוך מפגש עם המערכת המשפחתית הפנימית שלנו.

מהי קונסטלציה משפחתית?

הקונסטלציה המשפחתית (family constellation) היא למעשה שיטת ריפוי שפיתח הפסיכותרפיסט ברט הלינגר, המשלבת עקרונות וטכניקות מעולם הגשטאלט, הפסיכודרמה וגישות מערכתיות שונות.

העבודה הקונסטלטיבית מאפשרת לנו דרך העמדת ייצוגיים של בדים, חפצים או בני אדם אנושיים – לתת ביטוי חיצוני למערכת פנימית של ייצוגים החיים בתוכנו, סביב נושא מסוים.
כך למשל, בעבודה על זוגיות, ניתן לבחור לשים ייצוג לזוגיות, ייצוג לרצון בזוגיות וייצוג לקושי או למה שחוסם.
אפשרות נוספת בעבודה שכזו, יכולה להיות – לבחור לשים ייצוגים לאנשים בחיינו או לדמויות משפחתיות מההווה ומהעבר (למשל, ייצוג לבן/בת הזוג, ייצוג לאמא, ייצוג לאבא, ייצוגים להורים של האבא, וכיו"ב..) – מה שמאפשר לבחון, להתבונן בדינמיקות המתקיימות (ואלו שהתקיימו ביניהן) ואף לייצר תנועה ובהתאם לכך להשיב את הסדר והריפוי למערכת הפנימית המתקיימת בתוכנו ומחוצה לנו – זו הפרטית, המשפחתית והקולקטיבית.

הקונסטלציה המשפחתית נשענת על הנחת היסוד כי בנפש של כולנו קיימת שכבה של לא-מודע קולקטיבי משפחתי (וכלל אנושי) – המכיל את כל החוויות, ההתנסויות והידע המשותף לכל השושלת המשפחתית שלנו, לכל אורך הדורות. לפי רעיון זה, המערכת הנפשית הפרטית שלנו, היא רק חלק מתוך מערכת משפחתית שלמה, והיא מושפעת ומשפיעה עליה בחזרה. משום כך, הרי שתנועה אישית יש בה גם היכולת לייצר ריפוי מערכתי-משפחתי ולהיפך.

 

הקונסטלציה מאפשרת תהליך של ריפוי בכך שהיא פועלת להחזרת הסדר בין החלקים והייצוגים הפנימיים בתוכנו, ונותנת מקום והכרה גם לחלקים שעד כה לא קיבלו מקום והכרה בתוכנו, לרוב באופן שאינו מודע.

רוצים לדעת עוד? מוזמנים להגיע ולחוות את הקסם והריפוי שבעבודה הזו...

מה במפגשים?

נלמד ונתנסה בשפת הקונסטלציה, ניתן לגוף ללמוד לאט לאט איך להרגיש את ה"שדה" הקונסטלטיבי, נלמד להקשיב לתחושות, לרגשות ולמחשבות שעולות ולתת לידע לעבור דרכנו. מתוך המרחב הזה, נייצר תנועה שתביא להכרה ולריפוי.

הסדנה מתאימה  למטפלים, מאמנים, מנחים, יועצים ואנשי חינוך שרוצים להכניס כלי נוסף למרחב המקצועי לכל מי שסקרן ורוצה ללמוד את עצמו ולייצר תהליך ריפוי עמוק בחייו.

מנחת הקורס, הילה גבאי

פסיכולוגית, מאמנת מוסמכת ופסיכותרפיסטית אדלריאנית.
עוסקת בליווי תהליכי התפתחות אישיים, מרצה ומנחת סדנאות, בעלת הסמכה בהדרכת הורים, טיפול זוגי אדלריאני,
קונסטלציה משפחתית מערכתית ועבודה עם טראומה, התמקדות, SE, פסיכונומרולוגיה ועוד.
חברה באגודה לפסיכותרפיה ממוקדת. מנכ"ל-שותף במכון פרסונה.

​עלות הקורס: 1,980 ₪, בעבור 7 מפגשים (כל מפגש כ-4 ש"א).

הטבה להרשמה מוקדמת: 1,820 ש"ח, לנרשמים עד חודשיים לפני פתיחת המועד.

הקורס מוכר למורים בשנת שבתון (1 ש"ש, 30 ש"א) ולפורשי משהב"ט.  

 קלפים טיפוליים

בוגרות משתפות...

סדנת הכשרה בעבודה עם קלפים

"הילה מנחה מעוררת השראה. אחרי מספר מפגשים שהייתי אצל הילה, יצאתי עם ארסנל מכובד לעבודה עם קלפים, כך גם יעידו קולגות שלי שעברו אצלה. 

אני ממליצה בחום למטפלים, מאמנים וגם להורים המעוניינים ליצור שיח מקרב עם ילדיהם". 

- דגנית מנצור, מאמנת אישית -

משובים על קורסים

7 מפגשים קסומים, הילה מנחה מלאת ידע וכריזמה, יודעת לסחוף אחריה מעניינת ונותנת מלא מעצמה , מפגשים עוצמתיים , ממליצה מאוד למטפלים ככלי לארגז הכלים או כמתנה שווה לעצמך בו תכירי עוד חלקים מתוכך, היה קורס כיפי חיכיתי וציפיתי למפגשים, תודה הילה את מדהימה , תודה על החוויה ועל הידע

סיגל נדיר

מטפלת גוף נפש

הקורס היה עבורי חוויה מרתקת. טעימה שהשאירה הרבה חשק לעוד.
אני באה מעולם הטיפול והקורס הזה התחבר עם הרבה "שפות" וגישות טיפוליות שאני עובדת איתן. זה פתח עוד דלת שמאפשרת כניסה לעוד מרחבים ועומקים.
השילוב בין התיאוריה להתנסות החווייתית איפשר גם להבין וגם להרגיש איך זה עובד ולראות ש... וואלה , העסק הזה עובד ונוגע ברבדים הכי עמוקים של הנפש

הדר שולשטיין- אלרום

עו"ס, מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, פסיכותרפיסטית גופנפש, מנחת קבוצות ויוצרת קלפי famely

במרחב הבטוח והמוגן טיילנו בשדה לא מוכר. שדה מלא בעוצמות ותחושות. שדה שנתן לי המון הבנות.
הילה וג'ודי אהובות תודה❣️ תודה על כל רגע ושניה בתהליך שהייתן שם גם בשתיקה וגם רק במבט.
תודה על הבעיטות 😉 לי הן היו מועילות 😘 תודה עליכן ❤️❤️❤️

שרית חואזי

נומרולוגית

הייתה חוויה שונה מכל מה שהכרתי, הקורס טומן בתוכו ידע מעולמות הפסיכולוגיה אבל הוא גם מאוד חוויתי, החוויה האישית שלי הייתה הנאה רצופה, כל שיעור נפתח פתח חדש, שמחה שחוויתי את הקורס הזה, ותודה לך הילה שחשפת אותי לקונסטלציה משפחתית והעברת את הקורס עם כל כך הרבה מקצועיות ורגש.

ליאת סקל

נומרולוגית

הילה מהממת, מלאה כריזמה, הומור אנושיות וידע. יודעת את הגבולות ושומרת עליהם ומתנהלת באחריות מקצועית. המפגשים מרתקים ומעבירים תהליך חווייתי. תמיד נהנית לבוא . יישר כוח הילה💜🙏

אנונימי

פרטי

הילה יקרה, הבחירה האינטואיטיבית שלי להצטרף ל"שדה" התבררה, לא במפתיע, כחכמה ומדויקת לי! היה לי כל כך מעניין, מרגש, מפעים וממלא לקחת חלק במרחב הזה, בהנחייתך! הרגישות שלך, החום, האותנטיות והקבלה שלך - אפשרו להרבה דברים טובים לקרות. מחכה לראותך במרחבים דומים ממש ממש בקרוב. תודה לך ותודה עלייך.

חגית דניאל

מטפלת פסיכודרמה

וואווו חוויה מטורפת מלאה ברגש עוצמה ואהבה..
הקורס מושלם בעיקר שהילה מעבירה אותו..
מכל קורס שעשיתי עם הילה יצאתי מלאת סיפוק ואהבה🌷
תודה הילה על הכול ובעיקר עליך.

אביבית פילוס

רפלקסולוגית וקוסמטיקאית

ברמה האישית חוויתי חוויה עוצמתית, הייתי הראשון לתרגל קונסטלציה ברמה הקבוצתית. הרגש היה חזק והאנרגיות שהיו בחדר היו חזקות. חושב שלא ידעתי בשלב הזה איך להתייחס לדברים ולהפיק מהם את המיטב. ככל שעבר הזמן והתקדמנו במפגשים, למדתי להתבונן מזוית אחרת על ההתנסויות של שאר החברים ומשם גם לגזור את ההבנות עבורי.
ברמה המקצועית, ללמוד ממך זה תמיד מעשיר ומפרה, הייכולת שלך לנהל את השיעורים בפורומים גדולים ולאפשר מקום וביטוי לכל אחד ואחת מהמשתתפים היא מעוררת הערכה לכשעצמה.
בנוסף הידע המקצועי שלך והיכולת לחלוק אותו ולהעניק לנו כלים לעבודה בקליניקות הפרטיות שלנו אינו דבר שמובן מאליו עבורי ועל כך, תודה גדולה לך.

באם אשאל האם אני ממליץ על הקורס?
תשובתי היא כן אבל לא לכל אחד.
התנאי אולי החשוב ביותר שאני מבין היום שהוא הכרחי לקורס (מדבר מהמספרים שלי) הוא היכולת להגיע פתוח בראש ולתת לדמיון להוביל, לאפשר לאינטואציה לדבר את מה שהיא מרגישה ולהסכים לטעות שם על מנת לפתח את זה.
לעניות דעתי - קונסטלציה משפחתית הינו כלי חזק ועוצמתי וכל שמתרגלים ממנו יותר וצוברים את הביטחון בו, הוא יכול להיות אפקטיבי מאוד עבור מטופלים רבים וגם עבורי.

תודה על הזכות - אוהב מלא ומעריך!

אמיר אזרן

יועץ ומטפל
מלווה תהליכי התפתחות אישיים.
NLP , נומרולוגיה, קלפים טיפוליים, גרפולוגיה, פסיכו'נומרולוגיה

הילה אהובה ויקרה, תודה רבה על סובלנות, סבלנות, מאור פנייך ועל כל חווית הלימוד הכל-כך מהנה ועמוקה. סגרתי הרבה מעגלים עם עצמי בזכות הקורס שלך ונגעתי במקומות שלא היה לי אומץ לגעת. היום כתבתי את תמצית סיפור חיי המשפחתי בשליפה מעצמי בקלות ובפשטות. שוב תודה.

א. בנישתי

bottom of page